Онс Жабюр победи Арина Сабаленка и за втора поредна година ще играе финал на третия за годината турнир от Големия шлем "Уимбълдън".

Тунизийката, шеста в схемата, надигра тенисистката от Беларус с 6:7 (5), 6:4, 6:3 за 2:22 часа игра.

Поражението лиши втората поставена Сабаленка от възможноста да оглави световната ранглиста на УТА.

Вондрошоува е първата финалистка на "Уимбълдън"

Чехкинята срази Елина Свитолина

Жабюр загуби миналата година от представителката на Казахстан Елена Рибакина и сега ще опита да спечели титлата в мач срещу чехкинята Маркета Вондроушова, която по-рано днес надигра Елина Свитолина .

Жабюр демонстрира характер и успя да обърне мача и трудна позиция. Тунизийката загуби първата част след тайбрек, а във втория губеше с 2:4, но след това спечели 10 от оставащите 13 гейма и триумфира.

В първия сет двете печелеха подаванията си и не се стигна до нито един пробив, като едва в тайбрека Сабаленка взе предимство и спечели със 7:5.

Сабаленка първа стигна до пробив и поведе с 4:2 във втория сет, но Жабюр върна пробива, изравни за 4:4, а след това отново проби подаването на съперничката и изравни сетовете след 6:4.

Това даде психологическо предимство за тунизийката, която в решителната трета част доминираше и затвори мача за 6:3 с петия си мачбол.