Поставеният под №1 и защитаващ титлата си от миналата година швейцарец Стан Вавринка се класира безпроблемно за четвъртфинала на турнира на червени кортове в Женева (Швейцария). Вавринка, който почиваше в първия кръг, престоя на корта само 38 минути в мача си срещу бразилеца Роджерио Дутра Силва.

Кей Нишикори на четвъртфинал в Женева

Японецът започна от втория кръг участието си в турнира

Дутра Силва започна много добре в първите разигравания, но много бързо получи контузия и при 5:2 за швейцареца в първия сет се отказа. Вавринка ще играе срещу Сам Куери (САЩ) победил квалификанта Франко Скугор (Хърватия) с 6:2, 6:3.

Останалите четвъртфинали, които ще де играят днес са: Андрей Кузнецов (Рус) - Седрик-Марсел Щебе (Гер), Стив Джонсън (САЩ) - Миша Зверев (Гер) и Кей Нишикори (Япн) - Кевин Андерсън (САЩ). Двамата германци са квалификанти, като Седрик-Марсел Щебе вече отпадна веднъж от Франко Скугор.

Джон Макенроу за Гришо: Най-накрая извлича полза от всичките умения, които притежава

"Комисаря на тениса" счита, че българинът трябва да обърне внимание на психологическата част