Поставената под №6 Симона Халеп спечели Мадрид Мастърс 1000 при дамите.

„Аз зная, това е специално чувство толкова много румънци да идват да ме подкрепят. Виждам много знамена в публиката," - каза Халеп. „Тук се чувствам като у дома си."

Румънката победи на финала 38-та в ранглистата на УТА Доминика Цибулкова с 6-2, 6-4.

За Халеп турнирът е много важен. През 2013-а г. тя получи „дива карта", след което кариерата й тръгна нагоре. През 2014-а тя загуби финала, а сега вече е победителка. Тазгодишната надпревара беше характерна с ранното отпадане на повечето фаворитки.

Халеп пробиваше Цибулкова в първия гейм и в двата сета. След това словачката, характерна с голямата си борбеност се съпротивляваше яростно. Но убийствения форхенд на Симона се оказа решаващ за победата.

Снимка 232682

Световният номер едно при мъжете Новак Джокович срещна определени проблеми с японеца Кей Нишикори, но в крайна сметка го пречупи с 6-3, 7-6(4).

В първия сет „Джокера" направи пробив в осмия гейм и гозатвори при следващото си подаване. Във втората част Ноле сервираше при 5-4 и 40-0. Той допусна пробив и Нишикори докара нещата до тай-брейк. Там равенството се запази до 4-4. Тогава Джокович направи минипробив и приключи мача. Нишикори имаше превъзходство в уинърите, но направи повече непредизвикани грешки.

Джокович ще играе на финала с миналогодишния победител Анди Мъри, който по рано се справи с „Краля на клея" Рафаел Надал.