Румънката Симона Халеп се класира за третия кръг на турнира от WTA Premier в Ухан (Китай), който е с огромен за категорията си награден фонд от 2,527 милиона долара.

Халеп е поставена под №4 и надделя над чехкинята Барбора Стрицова с 6-3, 6-2. Победата е шеста от шест мача за Симона срещу Барбора. Следващата съперничка на румънката е полуфиналистката в надпреварата от преди 3 години, ще бъде участващата с "уайлд кард" Елена Рибакина (Казахстан).

Всички резултати от ATP 250 в Ченду (Китай)
Обновена

Григор Димитров е поставен под №4 и почива в първия кръг

20-годишната Рибакина се наложи над тунизийката Онс Джабюр с 6-1, 6-7(3), 6-2, която се промъкна като "щастлива губеща" от квалификациите.

Финалистката в Ухан 2015 Гарбине Мугуруса (Испания) отстъпи пред  №3 Елина Свитолина (Украйна) с 5-7, 2-6. Свитолина, която взе осем от последните десет гейма в мача ще се срещне третия кръг с рускинята Светлана Кузнецова.

Снимка 444258

Кузнецова елиминира Су-Вей Сие (Тайпе) с 6-2, 7-6(5), след като навакса изоставане от 0-3 гейма във втория сет. №10 Слоун Стивънс (САЩ) се справи с представителката на домакините Ифан Ван с 6-2, 3-6, 6-1 и за място на четвъртфиналите ще срещне двукратната шампионка Петра Квитова (Чехия). Стивънс най-сетне успя да спечели мач, след като в последните месеци често отпада в първия кръг.

№5 схемата Квитова вчера стартира с успех в два сета над Полона Херцог (Словения). Алисън Риск (САЩ) отстрани също във втория кръг олимпийската шампионка Моника Пуиг (Пуерто Рико) след 2-6, 7-6(5), 6-3.