Българската тенисистка Сесил Каратанчева, която се състезава за Казахстан, не можа да влезе в основната схема на турнира в Уимбълдън. В последния трети кръг от квалификациите тя загуби от представителката на Полша Сандра Заниевска с 1:2 сета.

При резултат 4:2 за полякинята в първия сет срещата беше прекратена заради дъжд. След подновяването на играта Заниевска успя да доведе сета до победен край - 6:3. Вторият сет беше спечелен от 22-годишната българка също с 6:3.

Каратанчева започна отлично решителния трети сет, направи два пробива на съперничката си и поведе с 3:0. Полякинята обаче успя да върне два гейма преди срещата да бъде отново прекратена заради лошото време. След третото подновяване на мача Заниевска игра много силно и успя бързо да завърши сета с 6:4, а с това и срещата.

Трябва да се отбележи, че в момента Каратанчева се намира на 115-о място в световната ранглиста, докато Заниевска е 160-а.