Чехия защити титлата си на турнира "Фед Къп". Отборът се наложи над Русия с 3:2 победи в Прага и триумфира в неофициалното Световно отборно първенство по тенис за жени.

Мария Шарапова даде аванс на "Сборная", след като спечели първия сингъл за деня срещу Петра Квитова с 3:6, 6:4, 6:2, но в последствие Каролина Плишкова се превърна в герой при триумфа на домакините. Плишкова първо изравни резултата след успех над Анастасия Павлюченкова с 6:3, 6:4, а след това в тандем с Барбора Захлавова Стрицова спечели решаващия последен мач на двойки срещу Павлюченкова и Елена Веснина с 4:6, 6:3, 6:2 след малко повече от два часа игра.

Двубоят при дуетите беше изключително напрегнат и изнервен. Чехкините пропиляха аванс от 2:0 гейма и допуснаха обрат в първия сет. Във втората част те поведоха с 5:1 и все пак успяха да запазят част от аванса си, за да изравнят. В третия сет Плишкова и Захлавова Стрицова отново реализираха ранен пробив и дръпнаха с 2:0. При 3:2 те спасиха две възможности за пробив, а в седмия гейм отново спечелиха подаването на съперничките си, след което затвориха мача при сервис на Захлавова Стрицова.

Така Чехия триумфира за четвърти път в последните пет сезона и заслужи девети трофей във "Фед Къп", докато Русия остана с четири титли, като загуби за трети път на финала на турнира в последните пет години.

Поражението е особено болезнено за Шарапова, която игра за първи път в мач за трофея и записа две победи на сингъл, но това не беше достатъчно.