Рускинята Динара Сафина се класира за полуфиналите на олимпийския турнир по тенис след победа на четвъртфинала над сръбкинята Йелена Янкович.

Сафина победи новата водачка в световната ранглиста с 6:2, 5:7, 6:3 за 2:24 часа.

Рускинята записа 14-та поредна победа и за място на финала ще играе срещу представителката на домакините На Ли.

Динара доминираше в първия сет. Тя проби на два пъти подаването на Янкович и за 40 минути затвори сета с 6:2.

Във втората част сръбкинята имаше предимство. Тя поведе с 3:1, а след това при 5:4 сервираше за сета, но се провали.

Янкович отново проби в 11-ия гейм и се възползва от втория си шанс при собствен сервис, за да изравни сетовете.

В третата част вече Сафина беше безапелационна, след като дръпна с 4:1 и запази аванса си до края.

Така тя стана третата рускиня от останалите четири състезателки в борбата за медалите.

Както е известно в другия полуфинал ще играят нейните сънароднички Елена Дементиева и Вера Звонарьова.