Григор Димитров спечели втора трисетова победа на Уимбълдън 2017. Българинът се наложи над своя добър приятел - кипърския "пират" Маркос Багдатис с 6-3, 6-2, 6-1 за 1 час и 42 минути. Хасковлията превъзхождаше тотално в първите две части. Багдатис оказа най-голяма съпротива в третия сет, който като резултат загуби най-убедително.

НА ЖИВО: Григор Димитров - Маркос Багдатис 6-3. 6-2, 6-1

Григор Димитров - Маркос Багдатис 6-3, 6-2, 6-1

Кипърецът е труден за преодоляване противник

Григор започна мача отлично. Нехарактерно за него, той не направи нито една непредизвикана грешка в първия сет и само две във втория.

В първата част и двамата сервираха много силно и до 4-3 за Димитров нямаше пробиви. В осмия гейм Багдатис не можа да вкара първите си сервиси. Григор успя след дълги разигравания да спечели необходимите му 4 последователни точки.

Спечелването на сета се оказа рутинно. Багдатис не пропусна да направи един супер ретур за публиката. Частта продължи 28 минути.

Снимка 302742

Григор проби веднага в първия гейм на втория сет. Това му даде възможност да се съсредоточи върху подаванията си. Играта влезе в желаното от него русло и той печелеше лесно сервис геймовете си. При 5-2 направи нов пробив и приключи сетът отново за 28 минути.

В третата част Багдатис оказа най-голяма съпротива. Той успя да спечели само една игра - първата. Но имаше няколко възможности да пробие българина. Димитров започна да редува непредизвиканите грешки. Той спря да вкарва първия си сервис, а на няколко пъти и втория. Хасковлията започна да избързва и загуби няколко дълги разигравания.

Кипърецът се подхлъзна на няколко пъти, но приемаше нещата с усмивка. Той се забавляваше при някои разигравания, осъзнавайки че не може да се противопостави равностойно.

Снимка 302739

В решителните моменти Димитров вкара хубави сервиси и измъкна геймовете. Победната точка се получи след страхотно разиграване и плонж на българина. Той направи три пробива в частта, която продължи рекордните за срещата 42 минути.

Мачът изглежда най-лесно спечеленият от началото на годината. Багдатис беше контузен дълго време и качеството на играта му не е високо. Григор показа, че когато е спокоен може да играе практически без грешка.

Следващият мач на българския №1 е в събота срещу победителя от мача между Джон Иснър и Дуди Села.