Срещи от четвъртфиналите на турнира по тенис за мъже от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс с награден фонд 4,5 милиона долара:

2-Роджър Федерер (Швейцария) - 10-Фернандо Вердаско (Испания) - 6:3, 7:6 (7:5)
4-Анди Мъри (Великобритания) - Иван Любичич (Хърватия) - 7:5, 7:6 (8:6)

Трикратният шампион Роджър Федерер се класира за полуфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс с награден фонд 4,5 милиона долара.

Поставеният под номер 2 Федерер победи номер 10 Фернандо Вердаско (Испания) с 6:3, 7:6 (7:5) за 91 минути. Това е трета поредна победа за швейцареца над Вердаско.

На полуфиналите негов съперник ще бъде 4-ия в схемата Анди Мъри (Великобритания), който се наложи над Иван Любичич (Хърватия) със 7:5, 7:6 (8:6) за повече от два часа игра. Мъри наненсе загуба на Любичич на неговия 30-ти рожден ден.

Федерер има три загуби от Мъри, след като загуби финала на Откритото първенство на САЩ преди шест месеца и стана номер 2 в света.

Роджър Федерер направи три пробива в първия сет срещу Вердаско, а във втория спаси четири възможности в третия гейм преди да поведе с 3:1. Швейцарецът допусна пробив в осмия гейм и се стигна до тайбрек, който той спечели със 7:5.
Това е 13-та победа за сезона за бившия номер едно в света.

"Играх добре сет и половина, но Фернандо е наистина много добър и ме затрудни. Не заслужавах да спечеля втория сет, но съм доволен, че приключих мача в два сета", каза Федерер, който добави, че очаква тежък мач с Анди Мъри.

Номер 4 в схемата има 5 победи и 2 загуби в срещите си с Федерер.

"Ние се познаваме отлично. Ако искам да го победя ще трябва да изиграя един от най-добрите си мачове. Трябва да имам добър сервис", заяви Мъри.