Роджър Федерер не е фаворит за спечелването на започващото утре Открито първенство на Австралия по тенис. Това заяви самият той пред медиите в Австралия.

Федерер започва защитата на титлата си в Мелбърн срещу словенеца Аляж Бедене.

Григор Димитров се изправя срещу Денис Новак на Australian Open

Ясен е първият съперник на Гришо в Мелбърн

Срещата е утре

"С напредването на възрастта мисля, че шансовете ми намаляват. Просто не мисля, че е нормално 36-годишен да бъде считан за фаворит.

Именно затова няма напрежение върху мен, чувствам се спокоен в последната фаза от кариерата ми. Надявам се да постигна победи в първите няколко кръга и да вляза в ритъм. През миналата година турнирът за мен по-скоро беше "да видим какво ще се случи". Подобна сега е ситуацията с Новак и Стан. Това се случи на мен миналата година.

Беше хубаво след толкова дълго време в Тура очакванията да не са големи. А всеки в схемата има своя шанс", каза швейцарецът.