Поставеният под №2 в основната схема Роберто Баутиста Агут (Испания) се класира за полуфиналите в първото издание на турнира на твърди кортове в зала в германския град Кьолн. Надпреварата, която беше измислена през тази година за запълване на календара е с награден фонд от 325 610 евро.

Испанецът победи №6 Хуберт Хуркач (Полша) със 7-6(4), 5-7, 6-0 за 2:30 часа игра.

В първия сет двамата си размениха по един пробив, но в тайбрека Агут доминираше и спечели със 7:4. Хуркач стигна до пробив в 11-ия гейм на втората част, което се оказа достатъчно, за да изравни резултата. В третия сет испанецът не даде гейм на съперника си и с лекота затвори мача. В спор за място на финала Агут ще играе срещу №3 Феликс Оже-Алиасим (Канада), който елиминира Раду Албот (Молдова) с 6-3, 6-0 за 1 час и 10 минути.

Друг испанец Алехандро Давидович Фокина победи австриеца Денис Новак с 6-3, 2-6, 6-3 и също се класира за Топ 4. Днес той ще играе с водача в схемата Александър Зверев (Германия).  Зверев, който стигна до финала на US Open 2020, се опитва да спечели първа титла от май 2019 година. когато триумфира в Женева (Швейцария).