Представителят на домакините Ришар Гаске победи Анди Мъри с 2:1 сета - 6:3, 0:6, 6:4 в мач от четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Париж.

Гаске спечели без особен проблем първия сет, но загуби катастрофално втория с 0:6.

В първата част спечените точки бяха повече плод на грешки на съперника.

Във втория сет британецът просто показа великолепен тенис и разби противника си като не му даде възможността да спечели дори гейм.

Третият сет започна с пробив на Гаске, а това даде допълнително самочувствие на френския тенисист, който успя да наложи волята си и спечели мача.

В друга среща от четвъртфиналната фаза испанецът Рафаел Надал надигра без проблем Михаил Южни от Русия с 6:4, 6:2.

Днес са полуфиналите от турнира, като Гаске ще се изправи срещу Давид Налбандян от Аржентина. В същото време Маркос Багдатис и Рафаел Надал ще играят в другия полуфинал.