Рафаел Надал размаза грузинеца Николоз Басилашвили с 6-0, 6-1, 6-0 и се класира за четвъртия кръг на Ролан Гарос, турнир който е печелил девет пъти. Зрителите на корт "Филип Шатрие" едва ли останаха особено доволни от начина, по който грузинецът бе накаран да прилича на аматьор, като не можа да окаже никаква съпротива на Краля на клея.

Резултатът е достатъчно красноречив, а единствено приближаващата Париж буря можеше да развали следобеда на Матадора, но той прегази съперника достатъчно бързо, за да изпревари дъжда.

Победата бе под номер 75 за Надал на "Ролан Гарос" и той продължава похода си към безпрецедента 10-а титла от любимия си турнир от Големия шлем. Следващият му опонент е по-сериозен от Басилашвили - третата ракета на Испания Роберто Баутиста-Агут (преди началото в Париж Надал бе първи от испанците, а Алберт Рамос-Виньолас - втори). Също така Матадора за първи път печели по толкова убедителен начин - само с 1 загубен гейм. Басилашвили спечели общо 36 точки в мача, а 23 от тях бяха след непредизвикани грешки на испанеца, който обаче наниза и 27 уинъра.