Рафаел Надал доказа, че за него няма значение колко пъти трябва да излиза на корта в рамките на един. Дъждът от сряда сгъсти максимално програмата за четвъртък и повечето от четвъртфиналистите на "Мастърс" 1000 в Рим трябваше да играят по два двубоя.

"Краля на клея" беше безмилостен към своите опоненти Жереми Шарди и Николоз Басилашвили и им даде общо два гейма. Днес той ще спори за място на финала със сънародника си Фернандо Вердаско, който имаше много по-продължителен престой на корта.

Федерер продължава напред в Рим

Швейцарецът игра тайбрек за победата срещу Чорич

Вердаско първо отстрани един от фаворитите Доминик Тийм след 2 часа и 46 минути с 4-6, 6-4, 7-5. После се справи с първата ракета на Русия Карен Хачанов със 7-4, 3-6, 6-3 за 2 часа и 11 минути. Така ветеранът игра 5 часа без две минути. Надал се справи за 2 часа и 10 минути.

Новак Джокович игра с 2 минути повече от Надал, но даде общо 7 гейма на Денис Шаповалов и Филип Колшрайбер. Световният №1 ще срещне днес завърналия се след контузия Хуан Мартин дел Потро (Аржентина).

Снимка 423790

За сметка но това Роджър Федерер трябваше да спасява два мачбола срещу Борна Чорич. "Маестрото" се наложи с 2-6, 6-4, 7-6(7) за 2 часа и 33 минути, като през цялото време хърватинът водеше в резултата. Точките в двубоя са 107 на 95 в полза на Чорич.

В ранния двубой Федерер се справи с Жоао Соуза за 1 час и 21 минути.

Новак Джокович (Сърбия, №1) - Филип Колшрайбер (Германия) 6-3, 6-0 1:04

Хуан Мартин дел Потро (Аржентина, №7) - Каспер Рууд (Норвегия, кв.) 6-4, 6-4 1:36

Диего Шварцман (Аржентина) - Матео Беретини (Италия, УК) 6-3, 6-4 1:36

Кей Нишикори (Япония, №6) - Ян-Ленард Щруф (Германия) 3-6, 7-6(2), 6-3 2:11

Стефанос Циципас (Гърция, №8) - Фабио Фонини (Италия, №10) 6-4, 6-3 1:13

Роджър Федерер (Швейцария, №3) - Борна Чорич (Хърватия, №13) 2-6, 6-4, 7-6(7) 2:33

Фернандо Вердаско (Испания) - Карен Хачанов (Русия, №11) 7-5, 3-6, 6-3 2:11

Рафаел Надал (Испания, №2) - Николоз Басилашвили (Грузия, №14) 6-1, 6-0 1:02