Рафаел Надал спечели испанския сблъсък срещу Карлос Алкарас на полуфиналите на турнира по тенис на твърда настилка от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 8,58 милиона долара.

35-годишният Надал надигра 18-годишния Алкарас с 6:4, 4:6, 6:3 в мач, продължил 3 часа и 12 минути, за да се класира за финала на състезанието. В битката за титлата той ще срещне американецът Тейлър Фриц, който отстрани Андрей Рубльов от Русия със 7:5, 6:4 за час и 47 минути игра и се класира за първия си финал на подобно ниво. При успех над Фриц, Рафаел Надал ще изравни рекорда на Новак Джокович от 37 титли от сериите "Мастърс 1000". Ако Тейлър Фриц надделее, той ще стане първия американец след Андре Агаси през 2001 година, който печели трофея.

Надал беше на крачка от отпадане, но оцеля на Индиън Уелс

Обрат за Матадора

Съперниците си размениха общо пет пробива в първия сет, а ситуацията се повтори във втората част, но с успех за Карлос Алкарас. В решителния сет обаче Рафаел Надал поведе с 5:3 и стигна до победата.

В другия полуфинал номер 20 в световната ранглиста при мъжете Тейлър Фриц поднесе изненадата, отстранявайки Андрей Рубльов. Фриц поведе с 4:1 в първия сет, допусна изравняване при 5:5, но не загуби концентрация и спечели със 7:5. Във втората част американецът осъществи късен пробив за победното 6:4.