Цветана Пиронкова отпадна и на двойки във втория кръг на Откритото първенство на Франция по тенис.

Българката и китайската й партньорка Мен Юан отстъпиха с 6:7 (4), 0:6 от тринадесетите в схемата Анастасия Мискина и Елена Лиховцева от Русия. Евро-азиатският дует направи всичко възможно, за да загуби мача. При 5:4 за тях в първата част двете пропиляха цели 6 сетбола. В тайбрека Цветана и Юан поведоха с 4:1 точки, но загубиха с 4:7. През втората част двете се предадоха и рускините спечелиха набързо мача. С това приключи българското участие на "Ролан Гарос".

Мартина Хингис вече е в четвъртия кръг в Париж. Швейцарката не срещна никаква съпротива от чехкинята Зузана Ондрашкова и спечели с 6:1, 6:3. Следващият мач на Хингис в турнира от Големия шлем ще бъде срещу хърватката Ивана Лисяк.

Рафаел Надал записа 55-а поредна победа на червени кортове. Шампионът от "Ролан Гарос" 2005-а се наложи с 6:2, 6:1, 6:4 над американеца Кевин Ким в двубой от вторий кръг. Следващият съперник на испанският левичар ще бъде Пол-Анри Матьо от Франция.

От поставените отпадна 28-ият Фернандо Вердаско. Вторият испанец левичар в схемата загуби от Хуан Монако от Аржентина с 6:4, 4:6, 4:6, 1:6.