Елица Костова загуби срещата си от първия квалификационен кръг на Ролан Гарос от туркинята Чагла Бююкакчай с 4-6 и 0-6.

Мачът продължи 1 час и 24 минути. Българката беше равностойна само във втората половина на първия сет. Тогава Елица успя да намали от 0-4 до 4-5. Докрая Костова не можа да спечели и един гейм. Костова ще вземе 3,500 евро и ще получи 2 точки за ранглистата на УТА.

Другата българка Сесил Каратанчева, която доскоро се състезаваше за Казахстан, премина през първото препятствие. Сесил победи китайката Кай-Лин Чжан с 6-4, 4-6 0 9-7. Каратанчева ще играе с № 141 Марина Заневска от Украйна. Каратанчева не е играла с тази съперничка. При победа тя ще спори с по-добрата измежду Мию Като от Япония и Кристина Кукова от Словакия за място в основната схема.

Сесил стартира ударно в Маями

Българката преодоля първия кръг

Припомняме ви, че през 2005-а година Каратанчева достигна до четвъртфинал на Ролан Гарос, където загуби от рускинята Елена Лиховцева с 6-2, 4-6, 4-6.