Александър Лазаров победи южноафриканеца Филип Хенинг с 6:0, 6:1 за 51 минути.

Така отборът на България поведе с 2:0 победи в мача от Република Южна АФрика от плейофите в Световна група II на Купа "Дейвис", неофициално световно отборно първенство по тенис.

Утре от 11:00 часа са планирани още две срещи поединично и двубоят на двойки.

При победа България ще се класира за плейофите за Световна група I през 2023 година.

Лазаров нямаше никакви проблеми, като спечели първия сет с 6:0 за 22 минути, завършвайки с три пробива.

Във втория сет българинът, който е под номер 332 в световната ранглиста, поведе с 5:0, преди съперникът му все пак да успее да вземе един гейм в мача. При последвалия свой сервис Лазаров затвори мача с 6:1 за 51 минути.

"Играх стабилно. Знаех, че трябва да завършим така, за да бъдем всички спокойни. Трябваше да се сработим с момчетата и мисля, че се получи много добре. Дано да дойдат повече хора утре, защото е събота и се надявам времето да позволи", каза българският тенисист след победата.

Димитър Кузманов извоюва първа победа за България на Купа "Дейвис"

29-годишният пловдивчанин надигра втората ракета на гостите Лейтън Кронйе с 6:3, 6:1