Отборът на Полша започна с победа участието си на неофициалното световно първенство за смесени двойки "Хопман къп", след като в двубой от група "В" миналогодишните финалисти се наложиха с 3:0 над домакините от Австралия.

Световният №231 Матьо Ебдън бе на път да поднесе изненадата в мача си срещу Йежи Янович, сервирайки за спечелването му при 5:4 във втората част, но австралиецът не успя да затвори срещата в своя полза и в крайна сметка загуби следващите девет поредни гейма за крайното 3:6 7:5 6:0 в полза на поляка. Разгромният резултат в решителната трета част се дължеше до голяма степен на контузията в левия крак, заради която Ебдън поиска намесата на физиотерапевта след края на втория сет.

При жените Агнешка Радванска не даде шанс на Кейси Делакуа, надигравайки я с 6:2 6:3.

Така мачът на двойки се оказа без значение за крайния изход. В него Янович и Радванска се наложиха с 8:4 над Мичел и Делауа.

Двукратните шампиони от Чехия също се поздравиха с победа в първия ден на турнира, след като Луцие Шафаржова отнесе изгряващата звезда на женския тенис Южени Бушар с 6:0 6:4, а след това чехкинята и нейният сънародник Адам Павлашек се наложиха над дуото Поспишил/Бушар след успех с 6:4 6:2. Единственият успех за Канада бе донесен от Вашек Поспишил, който в сингъла при мъжете надигра световния №240 Адам Павлашек със 7:6(5) 6:2.