Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова записа изключително труден успех в мача си от първия кръг на Уимбълдън, след като обърна сръбкинята Весна Долонц до 5:7, 6:0, 7:5.

Цвети има да защитава достигане до четвъртфинал от миналогодишното издание на турнира и отпадане още в началото щеше да се отрази много негативно на позицията й в световната ранглиста.

Първият сет бе равностоен, като Долонц, която е 206-та в света, успя да постигне пробив в последния 12-ти гейм и да поведе в резултата. Пиронкова реагира страхотно и не даде нито гейм на опонентката си във втората част.

Полуфиналистката от 2010 година постигна пробив в началото на решителния сет, но Долонц успя да го върне и да изравни за 3:3. Все пак Цвети успя отново да вземе подаването на съперничката си в 12-ия гейм и да затвори мача.

Във втори кръг българската тенисистка ще има изключително трудна задача - лидерката в световната ранглиста Мария Шарапова, която победи Анастасия Родионова с 6-2, 6-3.