Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна на четвъртфиналите на турнира в шведския град Бастад.

Пловдивчанката загуби с 6:3, 5:7, 4:6 от миналогодишната шампионка тук Полона Херцог.

Мачът започна равностойно, като и двете състезателки печелеха подаванията си. Все пак българката успя да измъкне пробив за 5:3, след което успя да си вземе подавано, затваряйки сета при  6:3.

Вторият сет протече по подобен начин, като този път херцог повече д 5:3. Цвети обаче успя да изравни 5:5 и когато трябваше да измъкне сета, а с това и мача, пловдивчанката допусна да загуби следващите два гейма.

В последния сет всичко започна добре за Пирнокова, която поведе с 4:2. След това обаче тя явно се умори и допусна да загуби 4 поредни гейма, а с това и мача. Цвети си тръгва от Бастад със 70 точки за световната ранглиста.