Държавното лично първенство за юноши и девойки "Девин Къп" започна преди два дни в Хасково, а след като в първи кръг отпадна четвъртият в основната схема Константин Митев, във втори състезанието напуснаха още петима от поставените при момчетата и момичетата.

Намиращият се на 9-то място в ранглистата до 16 години Андрей Алауи отстрани в много оспорван двубой със 7-6(4) 3-6 6-4 поставения под №2 в основната схема  Петър Атанасов, Фердун Швефкедов се наложи с 6-1 6-4 над шестия Карен Хачатрян, а Александър Начев победи с 6-4 6-2 осмия Богдан Владимиров.

Водачът в основната схема Пламен Митев също срещна трудности в мача си срещу Ибрахим Кърмаджъ, но след успех с 6-1 7-6(4) си осигури място на четвъртфиналите. Поставеният под №3 Вилиан Петров също продължава напред, побеждавайки с 6-3 7-5 квалификанта Пламен Милушев и в спор за място на полуфиналите ще се изправи срещу Калоян Николов.

При девойките поставената под №2 Камелия Димитрова приключи участието на сингъл, след като претърпя поражение с 4-6 6-1 6-7(5) от Антоанета Царвулкова, която в мач от четвъртфиналите ще срещне Елица Моллова, отстранила с 6-4 6-4 седмата в основната схема Виолета Драгоева. В друга четвъртфинална двойка една срещу друга ще застанат Анастасия Николова и Радина Димитрова, които в срещите си от втори кръг не загубиха нито един гейм.

Цвета Димитрова и Джулия Терзийска, които бяха част от състава на България на световното първенство за девойки до 14 години и изведоха националният ни отбор на пето място в света, ще спорят за място на полуфиналите. Във втори кръг Димитрова записа втора победа без загубен гейм, а Терзийска се наложи със 7-6(5) 6-1 над Габриела Михайлова. В друга мач от четвъртфиналите една срещу друга ще застанат водачката в основната схема Борислава Ботушарова и поставената под №5 Виктория Тодорова.