Пабло Куевас победи Максимилиан Мартерер с 6:4 6:4 в мач от първия кръг на турнира в Сидни и си уреди среща с Григор Димитров.  Българинът е поставен под №4 и се включва в надпреварата директно от втория кръг. Куевас, който е №41 в световната ранглиста, победи германския квалификант след час и 10 минути игра, като проби още в откриващия гейм на мача и този аванс му бе достатъчен за успеха в първия сет. Във втория уругваецът се възползва от четвъртия си брейкбол в петия гейм и спечели безпроблемно мача.

Димитров и Куевас  са се срещали два пъти, а за последно уругваецът спря Григор на турнира в Истанбул и му попречи да достигне до финал срещу Роджър Федерер. През 2014-а българинът го победи с 6:0 6:3 на Мастърса в Париж. При успех във втория кръг, първата ни ракета може да се изправи на четвъртфинал с осмия поставен Александър Долгополов, а евентуалният полуфинал е с Доминик Тийм.