Световният №1 Новак Джокович победи с 4-1, 4-3 (3) Нино Сердарушич, който замести най-добрия български тенист Григор Димитров на демонстративния турнир в Задар, Хърватия.

Въпреки категоричния резултат в първата част, сърбинът трябваше още в първия гейм да отразява два брейкпойнта, а при 1-1 се измъкна от 0:40 при собствен сервис.

Веднага след това Ноле реализира пробив за 3-1 и след това сложи край на частта на собствен сервис. Във втория сет нямаше пробиви, като единствените два брейкпойнта бяха пропуснати от Джокович още в първия гейм. Така се стигна до тайбрек, в който далеч по-опитният и класен сърбин надделя със 7-3 над хърватина, заемащ 299-о място в световната ранглиста.

На финала от 21:00 часа Джокович ще играе с Андрей Рубльов. Руснакът разби с 4-2, 4-1 германеца Александър Зверев и завърши с три победи от три мача в своята група.  Ноле се класира на финала без загубен сет, а Рубльов отстъпи една част.