Бившият водач в световната ранглиста Рафаел Надал се класира за финала на тенис турнира на клей от веригата АТП 250 в шведския град Бостад. Подобно на мача си от четвъртфиналите, когато испанецът загуби първия сет срещу аржентинеца Мариано Навоне, преди да стигне до успеха, днес той отново трябваше да прави обрат в двубоя си с Дуйе Айдукович.

Младият хърватин, който преодоля квалификациите, за да намери място в основната схема на турнира, започна силно срещата и спечели първия сет с 6:4. Той дори взе подаването на 22 кратния шампион в турнири от Големия шлем в откриващия гейм на втората част, но Надал веднага върна пробива, а в шестия гейм отново успя да стигне до пробив и задържа аванса си до края на частта за 6:3.

В решителния трети сет Надал започна ударно и набързо поведе с 3:0, като взе на пъти подавенето на Айдукович, но 23-годишният балканец не се предаде и изравни за 3:3. Рафа отново стигна до пробив в седмия гейм и този път не допусна нови изненади и затвори сета, а с това и мача с 6:4.Така испанецът се класира своя първи си финал от "Ролан Гарос" 2022-а година насам.

Негов съперник в спора за трофея в Бостад ще бъде победителят от втория полуфинал, който противопоставя аржентинеца Тиаго Агустин Тиранте и Нуно Боржеш (Португалия).