Кеи Нишикори записа първата си победа за сезон 2015 г., отстранявайки с 6:4, 7:5 американеца Стийв Джонсън в двубой от втори кръг на турнира в Бризбейн. През днешния ден световният №5 успя да реализира две от общо трите възможности за пробив, до които достигна в подаванията на съперника си, и се поздрави с крайния успех в мача след само 80 минути игра.

"Започва нова година. В момента определено играя много по-добре, имам по-голяма увереност и през последните две-три години успях да победя много играчи от Топ 10 на ранглистата. Ако показвам най-добрия си тенис през цялото време, тогава мисля, че ще имам шансове да се изкача на най-високото ниво", сподели след срещата японецът.

На четвъртфиналите Нишикори ще се изправи срещу друг представител на младото поколение в лицето на Бърнард Томич, който в изцяло австралийски сблъсък се наложи със 7:6(2), 6:1 над Танаси Кокинакис.

Това ще бъде втора среща между двамата, след като японецът спечели единствения им двубой до този момент със 7:6(4), 7:6(4) на Олимпийските игри в Лондон през 2012 г.