„Имах концентрация при трудните топки и затова спечелих. Утре ще бъде много труден мач" - сподели Басилашвили.

Грузинецът Николоз Басилашвили ще бъде първият съперник на поставения под №1 Доминик Тийм на турнира по тенис Garanti Koza Sofia Open 2017. Той победи французина Адриан Манарино след два тайбрека с 7-6 (7), 7-6 (3). Срещата продължи час и 33 минути.

Туна Алтуна и Джем Илкел отпаднаха от Дуди Села и Раду Албот

Турците бяха близо до изненада

Манарино беше предварително сочен за фаворит, защото в края на седмицата спечели Чалънджър турнир и е №56 в ранглистата на АТП.

Французинът повеждаше с пробив и в двата сета, но Басилашвили успяваше да се върне и да докара нещата до дълъг гейм.

Адриан Манарино

В първия тайбрек грузинецът поведе с 4-0, но допусна обрат за 4-5. Все пак той успя да спечели с 9-7.

През втория сет Николоз имаше мачбол при подаване на Манарино, но не успя да го реализира.

В решителния дълъг гейм победителят дръпна с 5-1 и беше чиста формалност да го затвори със 7-3.

Николоз Басилашвили е №87 в ранглистата на АТП, но в този мач показа осбено със сервиса си, че пътят му е нагоре.