Носителят на две титли от турнири от Големия шлем Илие Настасе (на снимката) очаква съвсем скоро швейцарският тенисист Роджър Федерер да бъде изместен от първото място в световната ранглиста. Румънската легенда предрича брюнетът от Базел да бъде детрониран от Новак Джокович или Рафаел Надал.

"Немога да предсказвам бъдещето, но очакванията ми са съвсем скоро Джокович или Надал да стане №1. Испанецът още през миналата година бе на крачка да победи Федерер там, където всичко го смятат за непобедим - на "Уимбълдън".

Категорично не съм съгласен със специалистите, които твърдят, че Надал може да играе само на "червени" кортове. Сигурен съм, че ако не през този, то през следващия сезон испанецът ще спечели "Уимбълдън".

За Федерер мога да кажа само, че ще го призная за велик, когато спечели "Ролан Гарос". Пожелавам му го", коментира легендарният Илие Настасе, който преди седмица подаде оставка като президент на румънската федерация по тенис.