20-годишната Наоми Осака спечели турнира от категория "Премиер Мандатори" в Индиън Уелс, Калифорния. Японката срази на финала друга изгряваща звезда, рускинята Дария Касаткина с 6-3, 6-2 и вдигна най-ценния трофей в кариерата си.

Хуан Мартин дел Потро детронира Роджър Федерер в Индиън Уелс

Аржентинецът спечели втора по значимост титла в кариерата си

Родената в Осака тенисистка затвори мача за 1 час и 12 минути. Тя направи общо 4 пробива в мача и загуби само веднъж подаването си в началото на първия сет.

Наоми за разлика от своята съперничка изигра 7 мача, като на турнир от Големия шлем, защото беше непоставена и стартира от първия кръг. На полуфинала тя премаза световната №1 Симона Халеп с 6-3, 6-0. Преди това се справи с бившата лидерка в класацията на WTA Каролина Плишкова с 6-2, 6-3.

Снимка 346004

Дария Касаткина също изигра прекрасен турнир. Тя беше поставена под №20 и печелеше убедително победите си. Особено впечатляващ беше успехът ѝ срещу Анжелик Кербер, когато загуби само 2 гейма. Тя отстрани също така Каролин Возняцки и Винъс Уилямс.