Канадката Южени Бушар, която е повече секссимвол, отколкото тенисистка отпадна в първия квалификационен кръг за турнира от WTA Premier Mandatory в Маями. Джени игра много дълъг мач с японката Нао Хибино, но отстъпи с 6-4, 0-6, 4-6.

Снимка 413012

Това е четвърти успех на Хибино над Бушар, която все още няма регистрирана победа срещу азиатката. Канадката, която е №2 в квалификациите, се срина във втория сет и го загуби на нула само за 25 минути, след това тя проби за 3-2 в решителната част. Хибино върна веднага пробива и след това наложи волята си.

Роджър Федерер очаква Григор Димитров в Маями

При добро стечение на обстоятелствата, двамата могат да се изправят един срещу друг на 1/4-финалите в турнира

Водачката на схемата в пресявките, рускинята Анастасия Потапова също отпадна. Тя преклони глава пред друга японка Мисаки Дои след 6-3, 6-7(10), 6-7(2). Загубите на лидерките в квалификациите в първи кръг ги лишават от почти сигурно участие в основната схеми като "лъки лузъри".