Световният номер 1 Рафаел Надал не срещна затруднения срещу американския квалификант Райън Суитинг и го победи с 6-3, 6-1 в мач от трети кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс. Надал реализира четири пробива и изгуби едва пет точки на собствен сервис през целия двубой, продължил час и 8 минути.

"Не играх особено впечатляващо, но играх солидно. Не допуснах сериозни грешки. Позитивното от този мач е, че го завърших доста по-добре, отколкото започнах", каза испанският тенисист след победата. В следващия кръг той ще се изправи срещу друг квалификант - индиеца Сомдев Деварман, който отстрани Ксавие Малис в три сета.

Американецът Сам Куери изненада деветия в света Фернандо Вердаско и го победи със 7-5, 6-4 за час и 35 минути. Куери спаси всички осем точки за пробив, които се откриха пред неговия съперник.

Най-сериозната изненада от тази нощ бе отпадането на четвъртия в света Робин Сьодерлинг. Шведът допусна едва втората си загуба през 2011 година, след като бе победен от германеца Филип Колшрайбер със 7-6(8), 6-4. В четвърти кръг Колшрайбер ще се изправи срещу бившия номер 4 в света Хуан Мартин дел Потро.

Аржентинецът постигна осмата си поредна победа, след като надигра Александър Долгополов със 7-6(3), 6-3. Останалите резултати: Монтанес - Алмагро 4-6, 6-2, 6-4; Карлович - Симон 6-3, 6-3; Робредо - Йънг 6-4, 6-4.