Световният номер 1 Рафаел Надал не срещна затруднения срещу американския квалификант Райън Суитинг и го победи с 6-3, 6-1 в мач от трети кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс. Надал реализира четири пробива и изгуби едва пет точки на собствен сервис през целия двубой, продължил час и 8 минути.
"Не играх особено впечатляващо, но играх солидно. Не допуснах сериозни грешки. Позитивното от този мач е, че го завърших доста по-добре, отколкото започнах", каза испанският тенисист след победата. В следващия кръг той ще се изправи срещу друг квалификант - индиеца Сомдев Деварман, който отстрани Ксавие Малис в три сета.
Американецът Сам Куери изненада деветия в света Фернандо Вердаско и го победи със 7-5, 6-4 за час и 35 минути. Куери спаси всички осем точки за пробив, които се откриха пред неговия съперник.
Най-сериозната изненада от тази нощ бе отпадането на четвъртия в света Робин Сьодерлинг. Шведът допусна едва втората си загуба през 2011 година, след като бе победен от германеца Филип Колшрайбер със 7-6(8), 6-4. В четвърти кръг Колшрайбер ще се изправи срещу бившия номер 4 в света Хуан Мартин дел Потро.
Аржентинецът постигна осмата си поредна победа, след като надигра Александър Долгополов със 7-6(3), 6-3. Останалите резултати: Монтанес - Алмагро 4-6, 6-2, 6-4; Карлович - Симон 6-3, 6-3; Робредо - Йънг 6-4, 6-4.
sinam
на 16.03.2011 в 06:55:46 #8@Ivan88 Писах за схемата до полуфинала.., от тези дето си изброил - Бердих не е сигурно ще прескочи ли(полегналата Тодора) Вавринка, а Андрев по-скоро може само да опъва Кириленко, отколкото да вземе мач на Федерер. Разбирам да го е бил 2-3 пъти да го пишеш неудобен
Мисъл
на 16.03.2011 в 00:39:00 #74. Cheffo | 15.03.2011 20:40 Мисъл, пак си се превъзбудил по еднодневката Дел Потро. Какво трябва да стане, за да разбереш, че не струва? Кой ти е казал, че Дел Потро ще стигне дори четвъртфинал. Филип ей сега ще му надуе шушоните. ====================================================== Човек,всеки поуст ти е свързан с "възбуждане", "превъзбуждане" и т.н. Почваш да ме съмняваш какво правиш, докато ги пишеш тези неща
Казах ти и преди,че Дел Потро определено не е еднодневка. Не знам какво не можеш да разбереш от факта, че една година бе контузен? Една година не игра тенис изобщо?
Жив и здрав да е - да видим каква еднодневка е. Но без контузии ще стряска сънищата на Надал в близките години (може би започвайки още от този турнир).
Ivan88
на 15.03.2011 в 21:30:51 #6Синаме, с какво е толкова лесна на Федерер схемата не виждам? В първия си мач игра с неудобен за него играч-Андреев, а има потенциални сблъсъци с Раонич, Бердих и Джокович. Ако беше в на Надал схемата, единствено Мъри можеше да му се опре, Дел Потро трябва да е в супер форма за да бие Федерер.
Ivan88
на 15.03.2011 в 21:26:16 #5Дел Потро за мен е всичко друго, но не и еднодневка. Той е един от най-сърцатите играчи, които съм виждал. Изглежда, че въпреки обстоятелствата (контузията му, попречила му да играе цяла година), той се бори и успява все повече да си възвърне формата. Странно е, че такъв висок играч, с физика нетипична за отличен тенисист, може толкова добре и постоянно да играе, но явно с желание, много неща са възможни. Може да греша за него, но той за мен си е твърд топ 10 играч и има шанс да стане в пъти по-добър от мърдата Мъри.
Cheffo
на 15.03.2011 в 20:40:50 #4Мисъл, пак си се превъзбудил по еднодневката Дел Потро. Какво трябва да стане, за да разбереш, че не струва? Кой ти е казал, че Дел Потро ще стигне дори четвъртфинал. Филип ей сега ще му надуе шушоните.
Мисъл
на 15.03.2011 в 15:15:50 #3Нищо ново, то на всеки турнир е така. Явно си е роден с късмет, но полуфинал с Дел Потро ще е изпитание.
sinam
на 15.03.2011 в 13:03:26 #2При Надал се получи щастливо стечение на нещата, при Федерер си беше лесна схемата по подразбиране и си е такава до полуфинала. Ако някой трябва да се оплаче това е ДелПотро
Ivan88
на 15.03.2011 в 12:17:15 #1Явно дотук с трудната схема на Надал и лесната на Федерер.