Руснакът Карен Хачанов победи австриеца Доминик Тийм в първия мач от демонстративния турнир в Абу Даби (ОАЕ), с който започва новият сезон в мъжкия тенис.

Гаел Монфис: България, идвам! Готови ли сте за голямо шоу?

Един от най-атрактивните играчи в световния тенис елит ще играе на Sofia Open 2019

Победителят от "Мастърс" 1000 в Париж се наложи със 7-6, 6-3, Руснакът беше твърде добър за финалиста от "Ролан Гарос" 2018 и днес ще срещне във втория мач световния №1 Новак Джокович (Сърбия).

Защитаващият титлата си от миналата година южноафриканец Кевин Андерсън се измъчи в първия сет срещу корееца Хьон Чун, но успя да се промъкне до полуфинал след 6-7, 6-2, 6-1. Андерсън поведе с 5-2 в първата час, но допусна обрат, след като Чун показа непримиримия си дух. След това южноафриканецът доминираше на корта. Двубоят продължи 2 часа и 24 минути.

Снимка 397507

Андерсън ще се изправи днес срещу Рафаел Надал (Испания). Кевин до сега има 11 загуби от 11 мача срещу "Матадора", но ще направи всичко възможно, за да предотврати очаквания финал Джокович - Надал.

Надпреварата в Абу Даби носи гръмкото название "Мубадала световно първенство". В него най-важното е големият награден фонд. Участват само 6 от най-елитните тенисисти, като резултати не важат за ранглистата на ATP. Победителят ще получи 250 хиляди долара за 2 или 3 мача.