Днес Ролан Гарос ще има нов шампион

Джокович има предимство, Мъри желание

Новак Джокович ще се опита да спечели единствената му липсваща титла от Големия Шлем. Двамата връстници са играли на финали 6 пъти. Джокович има 4 победи.

Единствените титли на Мъри от Големия Шлем са от финали срещу Ноле. В последните два големи турнира на клей в Мадрид и Рим двамата си размениха победите.

преди 7 години в 19:18 ч.

3-6, 6-1, 6-2, 6-4: Това е Новак Джокович е много по-добър. Той реализира третия си мачбол. В този последен гейм Мъри игра така като трябваше да играе целия мач.

преди 7 години в 19:10 ч.

3-6, 6-1, 6-2, 5-4: Мачът още не е приключил. Мъри изглежда изцеден, но Джокович мисли, че вече е спечелил.

преди 7 години в 19:05 ч.

3-6, 6-1, 6-2, 5-3: Неочаквано Мъри проби на 15. Шампанското трябва да почака.

преди 7 години в 19:00 ч.

3-6, 6-1, 6-2, 5-2: Хората на Джокович отварят шампанското. Ноле заби там където няма никой и проби на нула.

преди 7 години в 18:57 ч.

3-6, 6-1, 6-2, 4-2: Джокович печели на нула.

преди 7 години в 18:53 ч.

3-6, 6-1, 6-2, 3-2: Нов дълъг гейм. Джокович можеше да прилючи всичко. Последна глътка въздух за Мъри.

преди 7 години в 18:46 ч.

3-6, 6-1, 6-2, 3-1: Този финал се првръща в „Сръбска рапсодия." Гейм на нула.

преди 7 години в 18:42 ч.

3-6, 6-1, 6-2, 2-1: Сервисът на Мъри свири соло. Много дълъг гейм, който отиде на сметката на Мъри, защото Джокович му помогна.

преди 7 години в 18:31 ч.

3-6, 6-1, 6-2, 2-0: Вече нещата се развиват много бързо. Мъри бърка много много повече.

Последно обновление в 18:34 ч. на 05.06

преди 7 години в 18:30 ч.

3-6, 6-1, 6-2, 1-0: Работата отива на приключване. Точките са 90-73. От първи сервис - 62-42.

Последно обновление в 18:32 ч. на 05.06

преди 7 години в 18:23 ч.

3-6, 6-1, 6-2: Сетът завърши с грешка на Мъри. След 2:08 Джокович се намира на един сет от титлата. Позиция, я кото никога не е бил на Ролан Гарос.

Снимка 237773

преди 7 години в 18:18 ч.

3-6, 6-1, 5-2: Все пак гейм за Мъри.

Снимка 237772

преди 7 години в 18:14 ч.

3-6, 6-1, 5-1: Мъри имаше три точки за пробив, но няма вярата, че може да направи нещо. Джокович спечели за 9 минути най-трудния си гейм.

преди 7 години в 18:04 ч.

3-6, 6-1, 4-1: Тенис лекцията продължава. Мъри успява по малко да направи нещо. Но толкоз.

Снимка 237771

Последно обновление в 18:08 ч. на 05.06

преди 7 години в 17:59 ч.

3-6, 6-1, 3-1: Пробивът е затвърден. Мъри е раздразнен.

преди 7 години в 17:54 ч.

3-6, 6-1, 2-1: Ужасяваща грешка на шотландеца. Откакто спечели първия сет не е вземал два последователни свои сервиса. Публиката е изцяло за Джокович.

Снимка 237769

Последно обновление в 17:54 ч. на 05.06

преди 7 години в 17:49 ч.

3-6, 6-1, 1-1: Вече се играе на дълги разигравания и предимството е на сърбинът.

преди 7 години в 17:42 ч.

3-6, 6-1, 0-1: Мъри имаше нужда от този гейм. Точките са 55-51 за Джокович. Асовете: 2-5.

преди 7 години в 17:35 ч.

3-6, 6-1: Разгром във втория сет. Ще успее ли Мъри да се върне в мача? Или Големия Шлем на Джокович е вече факт.

преди 7 години в 17:32 ч.

3-6, 5-1: Джокович вече не бърка. Втори пробив. Мъри няма какво да противопостави.

преди 7 години в 17:27 ч.

3-6, 4-1: Джокович печели на 15. Мъри бърка повече.

На госпожа Джокович ѝ стана топло

Последно обновление в 17:30 ч. на 05.06

преди 7 години в 17:24 ч.

3-6, 3-1: Мъри измъкна подаването си ас след като губеше с 15-40.

преди 7 години в 17:17 ч.

3-6, 3-0: Джокович е вече има превъзходство.

преди 7 години в 17:14 ч.

3-6, 2-0: Мъри предаде подаването с двойна грешка. Джокович е по-агресивен и почти не греши.

преди 7 години в 17:08 ч.

3-6, 1-0: Джокович си усложни положението след 40-15, но после беше безапелационен. Мъри спечели прекрасно разиграване за 40-40.

Последно обновление в 17:09 ч. на 05.06

преди 7 години в 17:00 ч.

3-6: Сет за Мъри. Гейм, в който сръбската публика показа балканския си нрав. Мъри се смути, но накрая Джокович заби топката в мрежата. Но все пак сърбинът вече не спи.

Последно обновление в 17:01 ч. на 05.06

преди 7 години в 16:54 ч.

3-5: Джокович обърна от 0-30. Завърши с ас. Мъри е повече в отбрана.

преди 7 години в 16:49 ч.

2-5: Много труден гейм за Мъри. Успя чак при четвъртия опит. Джокович вече е агресивен и не прави толкова грешки.

Снимка 237763

Последно обновление в 16:53 ч. на 05.06

преди 7 години в 16:40 ч.

2-4: Най-сетне Ноле си взе подаването. Разиграванията бяха равностойни.

преди 7 години в 16:34 ч.

1:4: Мъри отново завърши с ас. Джокович е нервен и спечели едино разиграване благодарение на грешка на шотландеца.