Босненецът Мирза Башич спечели първия мач от днешната програма на Sofia Open 2018 и се класира за осминафинал. Той се наложи в светкавичен мач над германеца Флориан Майер с 6-4, 6-1 само за 57 минути.

Контузията на Григор Димитров продължава да е загадка

Още не се знае, кога хасковлията ще се завърне на корта

Двубоят беше трети и за двамата в тучнира, защото те стартираха от квалификациите в неделя. Бащич имаше досега само една трудна среща - с Александър Лазов преди два дни. Докато Майер разбра рано тази сутрин, че трябва да излезе на корта след отказването на Серхий Стаховски. Германецът вчера загуби от Ернестс Гулбис и смяташе, че участието му е приключило.

Първият сет беше оспорван и се реши в последния десети гейм, когато Башич проби. Това на практика определи победителя в мача, защото във втората част Майер взе само един гейм за 1-1 и спечели общо 13 точки.

Башич ще играе с победителя от мача Максимилиан Мертерер (Германия) - Малек Джазири (Тунис). Евентуалният четвърфинал е с Жил Мюлер (Люксембург).