Руснакът Даниил Медведев и полякът Хуберт Хуркач допълниха четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите АТП 500 в Дубай с награден фонд от 2 855 495 щатски долара.

Седмият в световната ранглиста Медведев остана на корта само 66 минути при победата си с 6:4, 6:2 над Александър Бублик от Казахстан във втория кръг на турнира. Бившият водач в световната ранглиста загуби само една точка в целия мач при вкаран първи сервис и общо едва пет при свое подаване, което напълно обезкуражи Бублик.

Казахстанецът, който в първия кръг на турнира отстрани българина Александър Лазаров, се държа в двубоя до 4:4 в първия сет, но след това Медведев спечели пет от следващите шест гейма, с което предреши изхода на двубоя.

На четвъртфиналите Медведев ще срещне хърватина Борна Чорич.

Поставеният под номер 5 в схемата Хуркач пък си осигури среща с водача в световната ранглиста Новак Джокович. Полякът надделя със 7:5, 6:1 над руснака Павел Котов за 69 минути игра. Двубоят се разви по сценарий, който бе много сходен с този в мача на Медведев и Бублик.

До 5:5 в първия сет Хуркач и Котов печелеха подаванията си, след което полякът заигра много по-добре и даде само още един гейм на съперника си.