Словакът Мартин Клижан, който миналата година игра на полуфинал на Garanti Koza Sofia Open, спечели днешния си осминафинален мач с квалификанта от Германия - Даниел Брандс с 7-6(3), 6-2. Клижан ще играе утре с победителя от двубоя между №1 в схемата Доминик Тийм (Австрия) и изненадата на турнира Николоз Басилашвили (Грузия).

Програма за четвъртък на Garanti Koza Sofia Open 2017

Григор Димитров ще играе с поляка Йежи Янович

Мачът може да бъде разделен на две части - много оспорван първи сет и формален втори. Брандс проби първи и играеше по-добре, но Клижан се върна и докара нещата до тайбрек.

Снимка 277772

Словакът спечели дългия гейм и вече имаше психологическо преимущество над играещия четвърти мач в турнира Даниел Брандс. За него не беше проблем да спечели два пъти подаването на съперника си и да затвори мача с 6-2.

Клижан притежава качества, с които да затрудни очаквания финалист в неделя Доминик Тийм.