19-годишната Мария Шарапова от Русия спечели първа титла в кариерата си от Откритото първенство на Съединените Щати по тенис и втора от турнир от Големия шлем след Уимбълдън през 2004 година.

Пред 23 000 зрители на "Артър Аш стейдиъм" поставената под №3 в схемата рускиня надигра №2 Жюстин Енен-Арден от Белгия с 6:4, 6:4.

Мачът продължи 90 минути, като Шарапова взе и двата сета по идентичен начин, за по 45 минути.

Рускинята започна доста несигурно мача, като допусна пробив още във втория гейм. Последваха два гейма за Шарапова, а в деветия гейм и нов пробив на рускинята, което и позволи да поеме контрола в сета.

Във втория сет решителният пробив дойде в седмия гейм.

Шарапова постигна 72 процента успеваемост при първия си сервис срещу 53 процента за белгийката. Първата рускиня в историята с успехи в два турнира от Големия шлем направи 24 непредизвикани грешки, срещу 19 за съперничката й.

"Чувствам се невероятно. В любимия ми град Ню Йорк постигнах един от най-големите си успехи. Имам четири загуби срещу Жюстин Енен-Арден и исках победата. Тя игра чудесно през целия турнир и заслужава поздравления", коментира след мача Шарапова.

"Сезонът бе чудесен за мен, и се надявах на успех тук. За съжаление не се получи, но просто Мария бе по-добра. Тя заслужаваше повече победата", каза Жюстин Енен-Арден, която влезе в историята като осмата тенисистка в световния тенис, която в един сезон е играла във финалите на всеки един от четирите турнира от Големия шлем.

За успеха си Шарапова получи чек за 1 милион и 700 000 долара от наградния фонд на турнира.