Мария Шарапова продължава верния си ход на турнира в Щутгарт. Рускинята надви сънародничката си Екатерина Макарова със 7:5, 6:1 за само 1 час и 20 минути.

При равенство 5:5 в първия сет Маракова пропусна да се възползва от брейк-бол, а Шарапова проби на свой ред с великолепен форхенд.

Южени Бушар: Това не е честно, Шарапова е измамница

Канадката допусна поредната си унизителна загуба

Втората част мина изцяло под диктовката на изтърпялата наказание от 15 месеца за употреба на допинг рускиня. Бившата номер 1 даде само гейм на опонентката си, а победата се оказа важна за нея и поради факта, че тя ще пробие отново в топ 400 на световната ранглиста (ако спечели титлата, ще бъде в топ 125).

На четвъртфиналите в Щутгарт, Шарапова ще се изправи срещу квалификантката от Естония - Анет Контавейт.

Мария Шарапова спечели мачa на завръщането си

Рускинята е вече в класацията на УТА

Анастасия Севастова (Латвия) спечели срещу номер 6 в схемата на турнира Йохана Конта (Великобритания) с 6:3, 7:5. На четвъртфиналите Севастова ще се изправи срещу румънката Симона Халеп.