Мариус Копил ще играе на четвъртфинал на Sofia Open 2018 с поставения под №3 Жил Мюлер от Люксембург. Румънецът спечели най-краткия до момента осминафинал срещу словенеца Блаж Кавчич със 6-2, 6-2 за 1 час и 8 минути. Срещата се игра в помощната зала на "Арена Армеец".

Всички резултати на Sofia Open 2018

Схемата е за 28 тенисисти, като четирима прескачат първия кръг

Копил доказа, че вчерашната му победа над №5 Робин Хаасе (Холандия) не е случайност. Той поведе много бързо 2-0 гейма и с агресивна игра диктуваше събитията на корта. Първият сет беше спечелен след втори пробив със 6-2 за 28 минути.

Кавчич се опита да се върне в мача в началото на втората част, но изпусна три възможности за пробив. Копил продължи да сервира отлично и достигна до своите шансове в шестия гейм. Той успя да реализира четвъртата, с което мачът на практика приключи.

Победителят направи 12 аса срещу нито един за неговия опонент. Кавчич завърши с 53% на първи сервис, което е показател за сигурна загуба.