Световният номер 2 Анди Мъри завоюва за трети път титлата на тенис турнира от сериите "Мастърс 1000" в Шанхай.

В спора за трофея шотландецът победи със 7-6 (1), 6-1 испанеца Роберто Баутиста Агут за час и 24 минути игра, предаде БГНЕС.

Това бе трета победа за Мъри над този съперник от общо три изиграни срещи помежду им. Освен че взе шестата си титла през сезона и общо 41-ва в своята кариера, шотландецът се доближи на само 915 точки до първото място в световната ранглиста, което в момента се заема от Новак Джокович. След равностойно начало Мъри успя да излезе напред, след като проби своя съперник в седмия гейм за 4-3. Последва труден сервис гейм за шотландеца, който обаче успя да затвърди пробива и да поведе с 5-3.

Агут намали до 5-4, след което Мъри получи право да сервира за сета. Олимпийският шампион от Рио пропиля три сетбола и в крайна сметка позволи на своя съперник да изравни до 5-5. И двамата спечелиха своите подавания за 6-6 и така първата част трябваше да се реши след тайбрек. В него обаче световният номер 2 бе безапелационен и спечели с категоричното 7-1.

Вторият сет започна отлично за шотландеца, който набързо поведе с 2-0. В третия гейм обаче Агут върна пробива и намали до 2-1. За съжаление на 28-годишния испанец още в ответния гейм Мъри отново успя да го пробие и да дръпне в резултата. До края шампионът от Уимбълдън не позволи нова грешка и довърши съперника си след 6-1.