Номер 5 в света Анди Мъри надигра Давид Ферер с 6-2, 6-2 в последния мач от груповата фаза на финалния АТП турнир в Лондон и най-вероятно ще срещне световния номер едно Рафаел Надал в спиращ дъха полуфинал след няколко дни в британската столица.

Федерер спечели група „Б" с три победи над Мъри, Ферер и Робин Сьодерлинг, докато британският номер едно зае второ място с два успеха. Следващият противник на Мъри в събота ще бъде победителят от група „А",където убедителен водач е Надал.

Благодарение на успеха Мъри ще си върне четвъртото място в ранглистата, което Сьодерлинг му отне преди няколко дни, като дори има шанс да се придвижи и по-напред, ако успее да се класира за финала в неделя.

Давид Ферер имаше 3-1 предимство в директните мачове с Анди Мъри досега, но и трите му победи бяха на клей, докато шотландецът бе спечелил единствената им среща на твърди кортове в Торонто преди четири години. Мъри стартира разконцентрирано и загуби подаването си още във втория гейм от мача. Преднината на Ферер обаче беше изключително кратка и шотландецът, подкрепян от 17 000 свои почитатели в О2 Арина в Лондон бързо успя да си върне пробива и да спечели следващите 5 поредни гейма, с което и първия сет.

Испанецът имаше проблеми с излизанията на мрежата и Мъри успя да реализира пробив още в първия гейм на втория сет преди моментна липса на концентрация от страна на Анди да даде възможност на Ферер да изравни геймовете и да се върне в мача. Ферер удържа сервиса си и поведе с 2-1, но това се оказа само епизодичен момент в един мач, в който Мъри доминираше със стабилната си игра от основната линия.

След изравняване за 2-2, Мъри успя да пробие сервирането на съперника си и до края на мача нямаше проблеми да затвори  6-2. Победата на шотландеца дойде само за 69 минути.