Анди Мъри продължава напред на турнира в Китай. Шотландецът явно се адаптира по-бързо от Роджър Федерер към условията на Централния корт в Шанхай и безпроблемно премина през първия си мач на Shanghai Rolex Masters след успех над Стийв Джонсън с 6:2, 6:4.

В следващия мач шотландецът ще играе с Джон Иснър, който победи Давид Гофен и лиши феновете от повторение на полуфиналния сблъсък в Купа „Дейвис" между Великобритания и Белгия.

Джонсън записа девета загуба от девет мача срещу Топ 10, а Мъри, който през тази седмица измести Федерер от второто място в световната ранглиста, има шанс да увеличи още повече аванса си пред швейцареца, който е миналогодишният шампион в Шанхай, но вчера отпадна още на старта на турнира.

Мъри започна доста разсеяно и допусна пробив в откриващия гейм, но последва моментален рибрейк, като шотландецът превключи на друга предавка и поведе с още един пробив и 4-1.

При 5-2 вторият в света поведе с 40-30, не може да се възползва от първи брейкбол, но наказа съперника си за несполучлив опит за къса топка и след това спечели сета с нов пробив.

В седмия гейм на втория сет Мъри допусна лек спад в играта си, а Джонсън получи надежда за обрат, но не можа да реализира нито една от точките за пробив.

При 4-5 Джонсън сервираше за оставане в мача, но с отличен лоб Мъри стигна до 40-0, не можа от първия опит, но при втория мачбол американецът сгреши и третият поставен в Шанхай продължава напред.

Анди направи 19 печеливши удара и толкова непредизвикани грешки, спечели 11 от 18 излизания на мрежата и 84% от точките си на първи сервис. Американецът пък направи 15 уинъра и 25 непредизвикани грешки.