Роджър Федерер започна с победа участието си на турнира в Рим, надделявайки над Пабло Куевас със 7:6(3), 6:4.

Маестрото победи същия съперник и на финала в Истанбул преди 10 дни, когато резултатът беше 6-3 7-6(11). Днес швейцарецът отново трябваше да минава през тайбрек, но въпреки това се представи блестящо в своито сервис геймове и загуби едва 11 точки в 11 подавания за целия мач.

Федерер се добра до един-едничък брейкпойнт при 4-3 в откриващия сет, но не успя да го реализира и съвсем логично спорът трябваше да се разреши в тайбрек. В него Роджър допусна минибрейк още в първата точка, но след това отговори с четири поредни и си подсигури сета със 7-3 т. Федерер беше ефективен на корта, но същевременно се забавляваше и извади няколко класически удара от репертоара си, а един от бекхендите му по късия диагонал със светкавично движение на китката беше наистина награда за всеки фен на тениса.

Във втория сет Федерер удари веднъж с пробив за 3-2 и нататък просто удържаше подаванията си със спокойствие и рутина, докато не пресече финалната линия.

"Честно казано, просто съм доволен, че още съм в турнира и продължавам напред - коментира швейцарецът след победата. - Особено при положение, че миналата седмица имах мачпойнт, но пропуснах победата. Щастлив съм от играта си днес, но трябва да останя концентриран, защото в Рим условията могат да се променят с всеки следващ мач". Роджър ще играе с Кевин Андерсън в следващия кръг.