Рускинята Светлана Кузнецова, която по-рано днес отстрани поставената под номер 3 сръбска състезателка Йелена Янкович, ще играе на финала на тенис турнира в Рим срещу Виктория Азаренка, след като беларуската тенисистка победи естонката Кая Канепи със 7:6(5), 6:3 във втори четвъртфинален мач.

Канепи се противопостави изненадващо добре на Азаренка, но в крайна сметка отпадна от турнира, който е с награден фонд от 2 милиона евро. Двете играха с продължителни разигравания, но в крайна сметка беларуската тенисистка записа седем пробива, с един повече от естонката, като с последния спечели мача за 1.33 часа.

По-рано днес шампионката от Откритото първенство на САЩ през 2004 година Кузнецова доминираше изцяло в 29-минутния първи сет, в който реализира два пробива и даде само гейм на съперничката си. 23-годишната рускиня имаше превъзходство и във втората част, макар че Янкович се представи по-добре. Рускинята поведе с 4:2, а след това при 5:4 сервираше за мача, но се провали.

Към края на сета сръбкинята заигра по-силно. Тя дори беше близо до пълен обрат, но пропусна два сетбола в 12-ия гейм и така се стигна до тайбрек. В него Кузнецова отново доминираше. Тя поведе с 3:1, а след това и с 6:2, като затвори мача с втората си възможност.