Втората ракета на България Димитър Кузманов стартира с победа в квалификациите на турнира по тенис на червени кортове АТП 250 в Баня Лука (Босна и Херцеговина) с награден фонд 630 705 евро.

Българинът спечели срещу осмия поставен в схемата италианец Лука Нарди с 6:4, 6:4 за 1:50 часа.

В първия сет двамата си размениха седем пробива, но Кузманов взе подаването на Нарди в десетия гейм и поведе в резултата. Във втората част имаше още пет пробива. Пловдивчанинът взе аванс с 5:3, в деветия гейм пропусна мачбол, но в десетия затвори срещата при третата си възможност.

Димитър Кузманов се контузи и приключи участието си в Маракеш

Поведе с 2:0 на №82 в света, но трябваше да се откаже

Българинът, който е 191-и в световната ранглиста, постигна втора победа над този съперник, след тази с 4:6, 7:6(5), 6:4 в първия кръг на квалификациите на Откритото първенство на САЩ по тенис през 2022 година.

Кузманов има гарантирани 6 точки за класацията на АТП и 3 020 евро от наградния фонд. В спор за място в основната схема утре той ще играе срещу победителя от мача между номер 1 в пресявките Раду Албот (Молдова) и участващия с "уайлд кард" Алдин Шеткич (Босна и Херцеговина).

Номер 1 на турнира е поставен Новак Джокович (Сърбия).