Поставената под №7 британка от австралийски произход Джоана Конта загуби първата си среща от откритото първенство на Франция по тенис Ролан Гарос и отпадна.

Цветана Пиронкова разгроми Мона Бартел в първия си мач на Ролан Гарос

Българката загуби само четири гейма в мача

Конта в пореден мач доказа, че не може да играе на клей. Тя загуби след 2 часа и 15 минути игра от тайванката Хсиех-Су с 6-1, 6-7(2), 4-6. Джоана досега никога не е побеждавала в мач от основната схема на Ролан Гарос.

Британката започна добре мача и бързо спечели първия сет с 6-1. След това играта се изравни, но тайванката печелеше решителните точки. В последния гейм от мача Конта на четири пъти имаше възможност да пробие и изравни, но брилянтни отигравания на Хсиех затвориха мача.

Сега Конта ще съсредоточи своите усилия в играта на трева, където е значително по-добра.