Южноафриканецът Кевин Андерсън започна новия сезон с победа типична за неговия стил на игра. В мач от втория кръг от турнира от ATP 250 в Пуне (Индия) гигантът заби 20 аса и се наложи над сърбина Ласло Джере със 7-6(3), 7-6(6).

Наоми Осака направи обрат срещу Анастасия Севастова в Бризбън

Японкта "завъртя геврек" на латвийката във втория сет

Преди 12 месеца поставеният сега под №1 Андерсън загуби финала в Пуне от французина Жил Симон. Кевин спаси сетбол в края на първия сет. Той реализира втория си мачбол след 2 часа и минути игра. Следващият му съперник е испанецът Хауме Мунар надвил предствителя на Италия Симоне Болели със 7-5, 6-0.

Поставеният под №2 Хьон Чун (Южна Корея) беше елиминиран от латвиеца Ернестс Гулбис след 6-7(2), 2-6. Гулбис е под №100 в ранглистата на ATP и вече е на 39 години. Той ще срещне "набора" си Иво Карлович (Хърватия).