Младият норвежец Каспер Рууд се класира за полуфинал на турнира "Мастерс" 1000 в Рим. Той попари домакините, елиминирайки поставения под №8 Матео Беретини с 4-6, 6-3, 7-6(5).

Беретини, който има много силен сервис проби в първия на мача. Рууд имаше възможности за рибрейк във втория, шестия и десетия гейм, но така и не можа да изравни. Беретини реализира втория си сетбол и взе частта с 6-4 за 55 минути.

Във втората част норвежецът, който е специалист на червени настилки, проби за 2:0. Той така и не допусна съперникът му да застраши началния му удар. Рууд можеше да затвори частта, когато посреща при 5-2, но успя все пак да изравни сетовете след 46 минути игра и 6-3.

Снимка 496879

Решителната трета част премина през серия от обрати. Рууд реализира четвъртия си брейкбойл за 1:0. Беретини можеше да изравни веднага, но пропусна добра възможност.

Италианецът се върна в мача в шестия гейм. След това всеки взимаше подаването си и победителят трябваше да бъде определен след тайбрек.

В дългата партия Беретини направи първия минибрейк за 2-1. Рууд го върна за 2-2, но италианецът дръпна при смяната на игрищата с 4-2.

Оттук докрая норвежецът имаше предимство, като изгуби само една точка за 5-5. Сетът продължи 1 час и 15 минути, като мачът почти достигна 3 часа.

Така Каспер Рууд ще спори утре на полуфинала с победителя от двубоя на световния №1 Новак Джокович (Сърбия) с квалификанта Доминик Кьпфер (Германия).