Чехкинята Каролина Плишкова имаше нужда само от 48 минути, за да се справи с втора китайка на турнира от категория "Премиер 5" в Ухан. Тя игра изключително агресивно и ефективно срещу Чиан Ван и загуби само три гейма в мача за 6-2, 6-1.

Ашли Барти сложи край на участието на Агниешка Радванска в Ухан

Австралийката елиминира втора тенисистка от "Топ 10"

При победа в турнира Каролина може да се завърне на световния връх. Това би станало, ако сегашната лидерка Гарбине Мугуруса загуби един от следващите си два мача.Чехкинята вече си осигури второто място в ранглистата на УТА при следващото ѝ обновяване в понеделник, изпреварвайки Симона Халеп и Елина Свитолина.

Плишкова ще играе утре с австралийката Ашли Барти, която вече взе два скалпа на състезателки от "Топ 10".

Екатерина Макарова победи в руското дерби срещу Дария Касаткина с 6-4, 6-4. Касаткина не можа да повтори силната си игра от вчера, когато елиминира световната №2, румънката Симона Халеп.

Дария Касаткина

Шампионката от "Ролан Гарос 2017" Йелена Остапенко отново си поигра с нервите на феновете си. Тя все пак победи преминалата през квалификации олимпийска шампионка Моника Пуиг след три сета.

Гъркинята Мария Сакари продължава блестящото си представяне. Квалификантката победи №16, рускинята Елена Веснина с 7-6(6), 7-5.