Иво Карлович спечели титлата в Нюпорт след като на финала триумфира с 6:7 (2:7), 7:6 (7:5), 7:6 (14:12). над Жил Мюлер. За победата бяха необходими три тайбрека. Двамата претенденти са на обща възраст 70 години, но това не им попречи да изнесат истински спектакъл продължил 2 часа и 56 минути.

Това е седма титла в кариерата на Карлович, а в Нюпорт триумфира след два поредни неуспешни финала. И в двата случая загуби с тайбрек в трети сет – през 2014 г. от Лейтън Хюит и през 2015 г. от Раджийв Рам. Хърватинът коментира, че „ако не спечели най-после титлата сега, няма кога“.

От своя страна Мюлер не е печелил титла в турнири на ATP в кариерата си. Той имаше четири загубени финала и надеждите му бяха да прекъсне тази негативна серия.

В първия сет двамата си размениха по един пробив, но в тайбрека Мюлер бе много по-концентриран и спечели убедително със 7:2, въпреки че изпусна аванс от 3:0 гейма по-рано в сета.

Във втория сет и двамата печелеха подаванията си, а в тайбрека, благодарение на мощния се сервис, Карлович изравни резултата.

В третата част и двамата не стигнаха до точки за пробив. Тайбрекът беше много оспорван, като двамата се редуваха да спасяват мачболи. Мюлер пръв трепна при 12:12 и след нисък сечен ретур на хърватина извади форхенд волето в аут. Карлович получи първи мачбол на собствен сервис и въпреки че началният му удар бе върнат в полето, хърватинът затвори мрежата и с печелившо стоп воле си заслужи титлата след три часа битка в Нюпорт.